‘Tüp bebekçi’ Demir Muğla’dan aday oldu

Prof Dr Nurettin Demir. CHP Muğla Milletvekili Aday adayı
MUĞLA Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı, İzmir’deki İrenbe Tüp Bebek Merkezi’nin kurucularından Prof. Dr. Nurettin Demir, CHP’den milletvekili aday adaylığını yörük kıyafetiyle açıkladı.
 
Fethiye’nin Göcek Beldesi’nde kalabalık topluluk önünde açıklama yapan Prof. Demir, Türkiye’nin CHP iktidarına ihtiyacı olduğunu söyledi.
 

 

Ülkenin zor ve önemli bir süreçten geçtiğini kaydeden Prof. Nurettin Demir, “Yoksulluğun, işsizliğin ve sağlıkta tüccarlaşmanın kaldırılması için CHP’den adayım. Yöremizde de Muğla genelinde sağlık turizminin yaygınlaşması ve gelişmesi için birçok projemiz var. Muğlalı ve Fethiyeli hemşehrilerimin destek vereceğine inanıyorum” dedi.

İşçi bir babanın çocuğu olduğunu ve bulunduğu yere gelebilmek için çok uğraştığını belirten Prof. Demir,“Bizler çarıklarla büyüdük. İlkokula başladığımda babam bana kahverengi bir pabuç almıştı. O pabucu üç gün boyunca yastığımın altında sakladım. Tüm bu sıkıntıları, emeğin değerini bildiğim için karşınıza çıktım” diye konuştu.

Cihan KAYA / GÖCEK, (DHA)                                                              http://www.hurriyet.com.tr/ege/17365258.asp?gid=142

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir