Dekan Demir adaylık için istifa etti

Özel İrenbe Kadın Hastalıkları ve Doğum Dal Merkezi’nin kurucularından Muğla Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurettin Demir, CHP’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

MUĞLA – Muğla Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin kurucu Dekanı Prof. Dr. Nurettin Demir, CHP’den milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti.

Dekanlığı süresince kendisine destek veren herkese teşekkür eden Prof. Dr. Demir, artık milletvekili olarak hizmet etmek istediğini söyledi. CHP Genel Merkezi’nin vereceği karar doğrultusunda Muğla veya İzmir’den milletvekili aday adayı başvurusunda bulunacağını belirten Demir, “Şuan Muğla ve İzmir arasından bir ilde karar vermek üzereyim. Çünkü Muğla’da olduğu kadar İzmir’de de bize destek veren, bizi aday olarak görmek isteyenlerimiz var. Bu kararı alırken aynı zamanda parti Genel Merkezimizin vereceği kararda önemli. Genel Merkezimiz bize nereden görev verirse bizde oradan olacağız” dedi.

DEMİR: ARTIK MECLİSTE HİZMET ETMEK İSTİYORUM
Dekanlık görevini bırakarak milletvekili adaylığı yolunda çalışmalara başlayacak olan Prof. Dr. Demir, “Ben Tıp Fakültesi Dekanlığı görevimi devam ettirmek istemiştim ama YÖK’ün yeni bir genç arkadaşımızın atandığını öğrenmiş bulunmaktayım. Böylelikle görevimizi devam etme talebimiz sonlandırılmış oldu. Sanırım iktidarla uyuşamadık. Belki buna siyasi görüşümüz etkili olmuş olabilir. Oysaki benim iş hayatımda siyasi görüş hiçbir zaman öne çıkmamıştır. Üniversiteye hizmet etmek için çok çaba gösterdim ama yukarısı bunu bir şekilde benimsemedi. Muğla Üniversitesi bünyesinde bir sorun yok, sorun yukarıda, yani YÖK’te. Bu nedenle bu çabalarımı parlamentoda sürdürmek istiyorum” diye konuştu.
1999 YILINDA CHP’DEN ADAY OLMUŞTU
Aynı zamanda Özel İrenbe Kadın Hastalıkları ve Doğum Dal Merkezi’nin kurucularından ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Demir, artık ülkeye hizmet etmek için aday adaylığını açıklayacağını belirterek, “Umarım bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dostlarımız, sevenlerimiz bize desteklerini verecektir. Güzel şeyler olacağını düşünüyorum. Aday adaylığımı yapacağım basın toplantısıyla duyurduktan sonra alanlara inerek partim için çalışacağım” dedi. Prof. Dr. Nurettin Demir, 1999 yılında da İzmir’den CHP 3’ncü sıra milletvekili adayı olmuş ancak, o dönem parti barajı aşamadığı için meclise gidememişti.    

10 Mart 2011 Perşembe                                                                     http://www.egedesonsoz.com/haber/Dekan-Demir-adaylik-icin-istifa-etti-/788781 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir