Sevgili Hemşerilerim

 Sevgili Hemşerilerim,

İzmir Fethiyeliler Derneği yayın organı Teke Bülteninin 6 sayısı (Haziran Temmuz – Ağustos ) ile 7 sayısının (Eylül – Ekim – Kasım) birleştirerek “Teke Bülteni 6-7 sayı” olarak sizlere sunuyoruz.

Dernek olarak 2006 yılının ikinci yarısında neler yaptığımızı,  bültenin sayfalarında bulabilirsiniz. Hemşeri derneklerinin yapabileceği ve olabileceği kadarıyla başarılı işler yaptığımızı söyleyebilirim. Mayıs ayı sonlarında güzel bir Fethiyeliler Gecesi düzenlendi. Hemşerilerimiz hem bir araya geldiler, eğlendiler hem de Fethiye ve Teke kültürünün coşkusunu yaşadılar. Gecenin kazanımı, tüm Teke Yöresi Derneklerinin başkan ve yöneticilerinin aramızda olmaları ve bize destek vermeleriydi. Yine gecemize katılan Ege Bölgesi Antalyalılar Derneği Başkanı Sayın Prof Dr İsa Durmazın yaptığı konuşmada “… Ameliyat sırasında, Teke yöresinin insanının kalbini elime aldığımda, daha sıcak, daha sevecen olduğunu hissediyorum. Bu yürek bizim yöremizin insanın kalbi diyebiliyorum…” açıklaması, yoğun alkış yanında geceye katılanlar için de övünç kaynağı oldu. İşte Fethiyeli olmak, Teke Yarımadalı olmak budur. Bunun için derneklerimizde bir araya geliyoruz, Likya yöresi, Teke bölgesi enerjisini depoluyoruz.

Haziran ayında 8.sini gerçekleştirdiğimiz; Genel kurulumuz yeni yönetim kurulunu seçti. Yönetim kurulu başkanlığına beni tekrar iteleyen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Elimizden geldiğince, sizlerin de katkısıyla, daha iyilerini birlikte yapmaya çalışacağız.

Dernekler yasasının değişmesiyle, tüzükte oldukça önemli değişiklikler oldu. Değişiklikler ile ilgili bilgiler ilerleyen sayfalarda bulacaksınız. Derneğimizin, Diğer Fethiyeliler dernekleriyle karışıyor olması nedeniyle başına “İzmir” eklendi. Artık adımız “İzmir Fethiyeliler Kültür ve Tanıtım Derneği” olarak kabul edildi ve onandı.

2006 – 2007 döneminde yapacağımız en önemli işlerin başında; ayda bir her ayın ilk Perşembe akşamları bir araya geleceğiz. İlk Toplantıyı 21 Aralık 2006 tarihinde, Başkan yardımcısı Sayın Ali Özen’in İnciraltı “Körfez Restoran” da buluşacağız. İlk toplantımızın konuğu Sayın Prof Dr Şadan Gökovalı olacak. Bize yöremizden bir konuyu sunacak. Ayrıca yine bu toplantıda, yeni Tüzüğümüzde yer alan ve yönetim Kurulumuz tarafından oluşturulan “Burs Komitesi”nin etkinliği de olacak. Önümüzdeki yıl sizlerinde katkısıyla 30-40 öğrencimize burs vermeyi umut ediyoruz.

Günler ve yıllar hızlı akıp geçiyor. Global dünyanın günlük akışından biraz uzaklaşıp, Fethiye ve Teke Yörelerinden gelip buralarda yerleşen hemşerilerimizin sıcaklığını daha çok birlikte olarak hissetmek ve yaşamak dileklerimizle iyi yıllar ve bayramlar dileriz

İzmir Fethiyeliler KT Derneği YK adına

Dr Nurettin Demir

Aralık 2006

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir