Sevgili Hemşerilerim,

Sevgili Hemşerilerim, 

İyi bir dernekçilik, sosyal akrabalık ve toplumsal birliktelik için; paylaşım, dayanışma ve özverinin ötesinde bir şeylere daha gereksinim vardır. Nedir bu? Sevgi ve yürek… Bu sevgi öyle uzaktan sevmekle olmaz. Sözle lafla hiç olmaz. Emeksiz sevgi sevgi değildir. Önce yüreğinle seveceksin. Ondan sonra zaman ayıracaksın, emek vereceksin. Çocuğa yeterince zaman ayırmazsan, yeterince sevgi göstermezsen o çocuktan ne beklersin? Hem emek vermeyeceksin, hem eleştireceksin, hem de ekonomik katkıda bulunmayacaksın, uzaktan “ben Fethiyeliyim ve ben Fethiye’yi çok seviyorum” diyeceksin… kendinden başka kim inanır?…  Lütfen biraz sevgi, biraz emek…

Bizler iki yıldır Fethiye sevgisini, Beşkaza coşkusunu, Teke kültürünü yaşatmaya ve yüceltmeye çalıştık. Başta Yönetim Kurulu Üyeleri olmak üzere bir elin parmaklarının sayısını geçmeyen Fethiyeli ve Fethiyeli dostlarına burada teşekkürü bir borç biliyorum. Bu sayıyı önümüzdeki dönemde arttırmak dileğimi eyleme dönüştürelim…haydi bir elde sen ver.. Biraz sevgi.. Bizleri yalnız bırakmayın….

Sosyal etkinliklerimiz daha çok tanıtım, dayanışma ve paylaşım düzeyinde oldu. İzmir’de küçük büyük iş yeri, işletme ya da kuruluş olarak çaba gösteren ya da söz sahibi olan hemşerilerimizi iş yerlerinde ziyaret ettik. Nelerle uğraşıyorlar, ne üretiyorlar, ne tür hizmet veriyorlar yerinde gördük. Onlar bizi Fethiyeli konukseverliği ile ağırladılar.. Söyleştik, konuştuk… Yöre türküleriyle özlem giderdik. Alkışladık, eğlendik.  Hemşerilerimizi bir araya getirdik… Teke Bülteninin bu sayınsında bu ziyaretlere büyük yer ayırdık. Yine geçen sayıda olduğu gibi 4 ve 5. sayıları birleştirdik ve tek bir bülten olarak sizlere sunuyoruz. Bültenin çıkarılmasında büyük katkılarından dolayı Yönetim Kurulu Üyemiz, Fethiye aşığı hemşerimiz Birol Fedai ve Sistem Printing Company çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz.

Sevgili Hemşerilerimiz, bildiğiniz gibi 07 Mayıs 2006 Balçova Termal Tesislerde Fethiyeliler Gecesinde birlikte olacağız. Umarım Derneğimiz ve Fethiyelilere yakışan coşkulu bir gece olur. 04 Haziran.2006 Pazar saat 10.30 da Dernek Merkezimizde Genel Kurulumuzu yapacağız. Bu bir bayrak yarışıdır. Lütfen sizlerde el verin, gelin güç verin ve derneğimizi daha iyi yerlere hep birlikte taşıyalım.

Fethiyeliler Tanıtım ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu adına
Prof Dr Nurettin Demir
Mayıs 2006

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir