ANA SAYFA
HAKKIMDA
HABERLER
BASIN AÇIKLAMALARI
FAALİYETLER
YASAMA FAALİYETLERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
MOBİL
ANA SAYFA  / Haberler

CHP'nin Sağlık Komisyonun 5'nci bölge Çalıştayını Diyarbakır'da yaptı


CHP'nin Sağlık Komisyonun 5'nci bölge Çalıştayını Diyarbakır'da yaptı

CHP'nin Sağlık Komisyonun 5'nci bölge Çalıştayını Diyarbakır'da yaptı CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Sağlık Komisyonu'nun Diyarbakır'da düzenlediği 5'nci Bölge Çalıştayı'nda konuşan Muğla Milletvekili Nurettin Demir, bölge insanın çektiği sıkıntıları gündeme getirdi

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
CHP'nin Sağlık Komisyonun 5'nci bölge Çalıştayını Diyarbakır'da yaptı
CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Sağlık Komisyonu'nun Diyarbakır'da düzenlediği 5'nci Bölge Çalıştayı'nda konuşan Muğla Milletvekili Nurettin Demir, bölge insanın çektiği sıkıntıları bildiklerini ifade ederek, Özellikle toplumu ayrıştıran ve kendisine muhalif olduğunu tahmin ettiği yada insanların doğduğu yere göre tavır alan bir iktidarın özellikle bu bölgede, özgürlük ve demokrasilerde ne kadar sıkıntı çektiğini biliyoruz dedi. 
CHP Sağlık Komisyonunun 5'nci Bölge Çalıştayı Diyarbakır'da düzenlendi. Bir Otelin konferans salonunda düzenlenen toplantıya, CHP Milletvekilleri Nurettin DemirHüseyin ÇakmakNiyazi Nefi KaraÇetin ArıkErkan Aydın ve sağlık alanında çalışan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile üyeleri katıldı. Çalıştayın açılış konuşmasını yapan CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Çalıştayda Diyarbakır'da Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun sağlık sorunlarını tartışacaklarını söyledi. Diğer bölgelerdeki Çalıştayları bitirildikten sonra Ankara'da son bir Çalıştay yapacaklarını belirten Demir konuşmasını şöyle sürdürdü. Amacımız, Türkiye'deki sağlık sisteminin daha iyi noktaya geterilmesidir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz sağlıkta özellikle son yıllarda yaşanan, sağlık çalışanlarının çok mutsuz olduğu bir ortamda nasıl bir programla önümüzdeki süreçte neler yapabilirizin yanıtlarını arıyoruz. Bunları konuşmak için geldik. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu ve Türkiye'nin olağanüstü bir hal içerisinde bugüne kadar neler yaşadığını izliyoruz. Özellikle toplumu ayrıştıran ve kendisine muhalif olduğunu tahmin ettiği yada insanların doğduğu yere göre tavır alan bir iktidarın, özellikle bu bölgede, özgürlük ve demokrasilerde ne kadar sıkıntı çektiğini biliyoruz. Bu olağanüstü durumda özellikle devlet memuriyetine girişte ve hizmette bölgemiz insanın ne sıkıntılar çektiğini biliyoruz.Bu genelde Türkiye'de var ama daha yoğun bir şekilde buralarda var. Buralarda yaşıyoruz. Onun için önümüzdeki süreçte özgürlük, demokrasi, tam demokrasiyi getirecek bir sürece doğru gidiyoruz. Özgürlük paydasında neler yapabiliriz, nasıl bir ortam yaratabiliriz. Özgürlüklerin olmadığı yerde sağlıkta olmaz, dolayısıyla sağlığın olabilmesi için öncelikle özgürlük gerekiyor, demokrasi, tam demokrasi gerekiyor. Bunun bilinciyle biz sağlık komisyon üyeleri ve Milletvekilleri olarak sizlerin düşüncelerini almaya geldik. Bu zor koşullarda en iyisini nasıl yapabiliriz, neler yapabiliriz, sizlerden öneriler almak, yaşadığımız sakıntı ve sorunları hem bölgesel hem de ülke olarak sizden alacağımız enerji, güç, eleştiri her konuda rahatça burada anlatabilirsinizdedi. Çalıştay daha sonra Milletvekili ve katılımcılar arasında soru-cevap ve öneriler şeklinde devam etti. 
 
Haber : Haber Merkezi
Bu Haber 275 defa okundu
 Paylaş
 
Anahtar Kelimeler :

İlgili Haber
CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir 24 Haziran’da yapılacak olan ..
CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir; Erken Seçim nedeniyle, hükümetin ..
TBMM Genel Kurul Gündeminde görüşmeleri tamamlanan “Yükseköğretim Kanunu İle Bazı Kanun ..
TBMM Genel Kurul Gündeminde görüşmeleri tamamlanan “Yükseköğretim Kanunu İle Bazı Kanun ..
CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir CHP Fethiye İlçe Başkanı ..
CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu ..
CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir CHP Yalvaç ilçe binasının ..
Muğla Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. ..
@nurettin_demir
Foto Galeri
CHP Muğla Milletvekili Demir: “Hükümeti Kurdurmayanlardan Hesabı Bu Millet Soracak”
İzlenme : 3154
Demir: “Ülkemize Barış ve Huzur Önce Türkiye Diyenlerle Gelecek”
İzlenme : 2938
“Turizmimiz Yeniden Gözde Sektör Olacak”
İzlenme : 2915
CHP Muğla Milletvekili Demir: “Önce Türkiye Diyerek CHPde Birleşen Tüm Hemşerilerimi Yürekten Kutlu
İzlenme : 2705
Çok Okunanlar
BUGÜN BU HAFTA BU AY

 

 

 

  • Adres : TBMM Yeni  Hizmet Binası Z. Kat 2 Nolu Banko Oda: Z057
    Telefon : +90 (312) 420 57 48 +90 (312) 420 57 49
    Faks : +90 (312) 420 21 75
    E-Posta : nurettin.demir@tbmm.gov.tr

Copyright ©  nurettindemir.com