ANA SAYFA
HAKKIMDA
HABERLER
BASIN AÇIKLAMALARI
FAALİYETLER
YASAMA FAALİYETLERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
MOBİL
ANA SAYFA  / Haberler

CHP Sağlık Komisyonu: “Sorunu Meclis Çözmezse Başka Ülkelerin Meclisi Çözer”


CHP Sağlık Komisyonu: “Sorunu Meclis Çözmezse Başka Ülkelerin Meclisi Çözer”

CHP Sağlık Sistemi, Hastaneler ile Hastane ve Engelli Haklarını İnceleme ve İzleme Komisyonu Ankara’da yaşanan patlamanın ardından olay yerine giderek incelemelerde bulundu.

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       

Ardından yaralılar hakkında bilgi almak üzere Ankara Güven ve Numune Hastaneleri ile GATA’ya giderek yaralılar hakkında bilgi alan komisyon, gözlemlerini paylaşmak üzere TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Komisyon adına açıklamayı yapan İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker, “bugün sahte ilaçlar üzerine basın toplantısı yapmayı planlıyorduk. Ancak dün yaşanan katliamdan sonra konumuz sahte hükümet, sahte demokrasi ve sahte güvenlik oldu” dedi.

Her hafta Perşembe günleri basın toplantısı düzenleyen CHP Sağlık Komisyonu üyeleri Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir, Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, Bursa Milletvekilleri Dr. Ceyhun İrgil ve Ecz. Erkan Aydın, Kayseri Miletvekili Dr. Çetin Arık ve İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker, bu hafta Ankara patlaması nedeniyle gündemlerini değiştirdiklerini, patlamanın ardından yaralıları ziyaret ederek, ailelerin yanlarında olduklarını dile getirdiler. Hastanelerden aldıkları bilgileri paylaşan komisyon, “Ülkemiz yoğun bir gündem trafiği içerisinde. Keşke ülkenin önünü açacak gündemlere yoğunlaşılsaydı, ama maalesef Türkiye’de yaşanan olaylar yüzümüzü önümüze düşürüyor” açıklamasını yaptı.  Ülkenin başkentinde 4 ay arayla bomba patladığına dikkat çeken komisyon, hükümetin tek yaptığının yayın yasağı getirmek olduğunu, yaşanan olaylarda ciddi bir güvenlik zaafiyeti yaşandığına vurgu yaptı.

İstanbul Milletvekili Ali Şeker: “Bir Sonraki Patlama Mecliste Mi Yoksa Genelkurmay da Mı Olacak?”

Komisyon adına açıklamayı yapan İstanbul Milletvekili Şeker, 10 Ekim Ankara Katliamından sonra ikinci katliamın yaşandığını, olay yerine ilk giden milletvekili olarak gördüklerinden yüreğinin ve kanının donduğunu söyledi. Bir otobüsün tamamen yandığını belirten Şeker, yaralıların ağırlıklı olarak patlamaya bağlı cam yaralanması ve solunum yolları yanması akciğer patlaması nedeniyle getirildiklerini belirtti. Servislerin en az 50 kişilik olduğuna dikkat çeken Şeker, ölü sayısının artmasından endişe duyduklarını söyledi. Tüm terör örgütleri ile etkili mücadele yürütülmesi gerektiğini söyleyen Şeker, insanların en temel hakkı olan yaşama hakkının tehlikede olduğuna dikkat çekerek, “böylesi bir ortamda et fiyatlarını, kişisel verilerin korunması kanunu konuşmak yerine can güvenliği, ülke güvenliği konuşulmalıdır” dedi. Şeker konuşmasının sonunda bir sonraki patlama mecliste mi yoksa Genelkurmay binasında mı patlayacak, diye sordu.

Muğla Milletvekili Demir: “Terör Konusunu Meclis İvedilikle Çözmelidir”

Muğla Milletvekili Demir, Türkiye’yi yönetenlerin sorumlulukları olduğunu dile getirerek, “CHP Sağlık Komisyonu olarak bugün farklı bir gündemle buraya gelecektik, ama dün yaşanan olaylar nedeniyle gündemimiz Ankara’da yaşanan terör olayları oldu” dedi.  CHP Sağlık Komisyonu olarak olay yerine ilk giden milletvekilleri olduğunu söyleyen Demir, Suruç’ta, Ankara’daki patlamada ve 2. Ankara katliamının ortak noktasının güvenlik zaafiyeti olduğuna dikkat çekti. Demir konuşmasının devamında şunları söyledi: “CHP olarak daha fazla şeyin yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Meclis ise hiçbir şey yapmıyor. Meclis maalesef hükümetin sessiz mahcup bakanları orada otururken dahi, eleştirileri bile AKP’nin grupbaşkanvekilleri yapıyor.  Parlamentodaki durum budur. Dün 2 kez AKP grup başkanvekili hükümeti savunma noktasına geldi. Yazık ki bakanlar kendini savunamaz haldedir. Parlamento Türkiye’deki terör olaylarının çözümünü üretmezse başka parlamentolar bu işi çözer. Başta meclis başkanı ve bütün grupların ve bizlerin bunu çözme konusunda artık öteleyecek ne zamanı ne de enerjisi var. Artık terör konusu mecliste çözülmelidir. Bundan sonra bu süreç daha da hızlandırılmalıdır. Özellikle eğer TBMM bu sorunu çözmezse başka meclisler bu sorunu çözme noktasına gidecektir bir kez daha altını çizmek isterim. Bu da bizim için büyük bir zayıflık olacaktır. Biz dünkü olaylarda CHP sağlık komisyonu üyemiz ali şeker olay yerine 3 dakika sonra gitmiş ve olayları yakinen görmüş ve incelemiştir. Daha sonra da 7 milletvekili hastanelerde yaralıları ziyaret ettik, ailelerin yanında olduk” dedi.

Antalya Milletvekili Kara: “Hükümetin Suriye Politikası Ülkemizde Can Güvenliğini Yok Etmektedir”

CHP olarak dün Suriyelilerin kontrolsüz olarak sınırları aştığına dair verilen araştırma önergesinin reddedildiğini hatırlatan Kara, hükümetin Suriye politikasının ülkemizde can güvenliği politikasını yok ettiğini, başkentin en güvenlikli bölgesinde teröristlerin alçakça bir saldırıyı düzenleyebildiklerine ve hükümetin sadece saldırıyı kınamakla yetindiğine dikkat çekti. Saldırganın kimliğinin Suriye uyruklu olmasının bugüne kadar dile getirdikleri endişelerin ne kadar haklı olduğunu ortaya koyduğunu söyleyen Kara, Mit Müsteşarı ve İçişleri Bakanının güvenlik zaafiyeti konusunda ne yapacaklarını merak ettiğini dile getirdi.

 
Haber : Haber Merkezi
Bu Haber 1004 defa okundu
 Paylaş
 
Anahtar Kelimeler :

İlgili Haber
CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir; Erken Seçim nedeniyle, hükümetin ..
TBMM Genel Kurul Gündeminde görüşmeleri tamamlanan “Yükseköğretim Kanunu İle Bazı Kanun ..
TBMM Genel Kurul Gündeminde görüşmeleri tamamlanan “Yükseköğretim Kanunu İle Bazı Kanun ..
CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir CHP Fethiye İlçe Başkanı ..
CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu ..
CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir CHP Yalvaç ilçe binasının ..
Muğla Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. ..
CHP Sağlık Komisyonu Başkanı olan Muğla Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı ..
@nurettin_demir
Foto Galeri
CHP Muğla Milletvekili Demir: “Hükümeti Kurdurmayanlardan Hesabı Bu Millet Soracak”
İzlenme : 3110
Demir: “Ülkemize Barış ve Huzur Önce Türkiye Diyenlerle Gelecek”
İzlenme : 2878
“Turizmimiz Yeniden Gözde Sektör Olacak”
İzlenme : 2875
CHP Muğla Milletvekili Demir: “Önce Türkiye Diyerek CHPde Birleşen Tüm Hemşerilerimi Yürekten Kutlu
İzlenme : 2667
Çok Okunanlar
BUGÜN BU HAFTA BU AY

 

 

 

  • Adres : TBMM Yeni  Hizmet Binası Z. Kat 2 Nolu Banko Oda: Z057
    Telefon : +90 (312) 420 57 48 +90 (312) 420 57 49
    Faks : +90 (312) 420 21 75
    E-Posta : nurettin.demir@tbmm.gov.tr

Copyright ©  nurettindemir.com